Рус / Укр

Що робити, якщо тече кондиціонер?

Что делать, если из кондиционера течет вода

Ремонт в залежності від складності від 550грн.
Виїзд майстра для проведення діагностики 340 грн.
Вакуумація кондиціонера від 200 грн.
Заправка фреоном R-22 - 100 грам 110 грн.
Заправка фреоном R-410 - 100 грам 130 грн.

Іноді щасливі власники кондиціонерів стикаються з такою проблемою, як протікання. Ні з того, ні з сього прилад після включення починає капати. І незрозуміло - що сталося, і що з цим робити, кого кликати і кому пред'являти претензії. І в принципі - чому тече кондиціонер?

Насправді, все зовсім не так страшно, як здалося на перший погляд – проблеми, що стали причиною цього, можна легко усунути і цілком зрозумілі. Що робити, якщо тече кондиціонер? Терміново дзвоніть в сервісний центр і викликайте майстра. Вони швидко з'ясують - чому тече кондиціонер і усунуть причину поломки.

Причини виділення води з приладу

Насправді, якщо прилад регулярно обслуговується - дезінфікується і очищається, проводиться профілактика, то ймовірність такої поломки практично зводиться до нуля. Співробітники сервісного центру ліквідують 99% неполадок ще до їх виникнення в активній фазі. Однак якщо кондиціонер працює вже не перший сезон, а в нього ще ніхто не заглядав після установки - цілком логічно, що з кондиціонера тече вода.

Найчастіші причини поломки:

  • Ємність для конденсату переповнена. Ця причина характерна для довго і багато працюючих приладів. Конденсат просто не встигає випаровуватися і, коли ємність переповнена, вода починає переливатися через краї і капати з кондиціонера.
  • Надлишок робочої рідини. Надмірний обсяг робочої рідини утворює зайвий тиск. Це може привести не тільки до течі приладу, але і до його поломки.
  • Теплообмінник приладу обмерзає. Робоча рідина, випарюючись, починає утворювати конденсат - і з кондиціонера починає капати.
  • Засмічення дренажу або вихід з ладу насоса дренажної системи. Конденсат продовжує утворюватися в попередньому обсязі, але не виходить з приладу, не доходить до збираючої його ємності. Як результат - з кондиціонера капає вода.
  • Дренажний шланг неправильно розміщений. Якщо новий прилад, який тільки-тільки встановили, починає текти, найбільш ймовірна причина - помилка монтажу. Це може бути неправильний кут підйому, або залом будь-якої його частини і т.д. Рідина починає текти в зворотному напрямку і з кондиціонера починає капати вода.
  • Ослаблення або неякісне зміцнення монтажниками патрубків. Патрубки призводять робочу рідину в систему кондиціонування. Коли вони знаходяться в ослабленому стані, відбувається розгерметизація і робоча рідина починає підтікати.

Найбільш часті причини підтікання - засмічення дренажного каналу. Усувається проблема дуже просто - канал очищується, і рідина припиняє капати. Якщо кондиціонер знаходиться на обслуговуванні і його регулярно чистять - такого не станеться.

Друга за частотою причина підтікання - неякісний монтаж або ремонт обладнання. Саме тому рекомендують не економити на майстрах і викликати тільки перевірених, легально працюючих монтажників, які дають офф гарантію.

Іноді причина дуже проста і її дуже легко усунути. Наприклад, коли переповнюється ємність для конденсату потрібно просто відлити надлишок. Або якщо ємність змістилася, і вода капає повз неї - посунути.

Бувають взагалі унікальні випадки, коли неполадки в роботі приладу виникають через неправильний підбору кондиціонера. Якщо кондиціонер купується, підбирається і монтується хорошою фірмою - такого статися не може. Ситуація така, що - прилад справний і правильно проведений його монтаж, а неполадки є. Єдиний вихід у цій ситуації - підібрати підходящий для даних умов експлуатації прилад, а попередній - продати, встановити в інше приміщення або навіть викинути (якщо в процесі некоректного використання він уже поламався).

ВИСНОВОК

Більше половини причин неполадок з приладом, це спроба власників заощадити на монтажних, ремонтних роботах або на обслуговуванні кондиціонера. Кустарні майстри можуть неправильно встановити дренажну систему, нерівно повісити внутрішній блок, некоректно заправити кондиціонер, заламати трубку, або допустити ще 1000 і ще одну помилку. У всіх цих помилок підсумок всього один - кондиціонер починає підтікати, а в гіршому випадку ламається.

Позбавте себе від подібних неприємностей. Це як раз той випадок, що зекономлені гроші можуть обернутися підвищеними витратами згодом.

16.11.2018, 21:16