Рус / Укр

Неприємний запах з кондиціонера

Неприємний запах з кондиціонера

Сервіс / антибактеріальна чистка побутового кондиціонера * від 340 грн.
Сервіс / чистка канального (промислового) кондиціонера від 650 грн.
Чистка дренажу з чищенням кондиціонера від 550 грн.

Здійснюючи покупку кліматичної техніки, ми очікуємо від неї справної роботи. Включаючи кондиціонер, ми очікуємо отримати бажану прохолоду або тепло, відчути приємне віяння свіжості і вітерцю. Однак іноді при включенні приладу ми в першу чергу відчуваємо не відновлення комфортної температури, а неприємний, спертий запах і зовсім не свіжість.

Запах з кондиціонера найчастіше з'являється, якщо прилад давно не чистили або робота його порушена через будь-яких чинників. Існують причини неприємного запаху, які абсолютно не пов'язані з роботою кондиціонера, а іноді навпаки - неприємний запах сигналізує про серйозну проблему в роботі.

Запах з нового кондиціонера

Новий прилад навряд чи стане джерелом неприємних ароматів. Швидше за все, причина криється в системі вентиляції вашого будинку. Чим старше будинок, тим більше ймовірно, що у вентиляційній системі могли утворитися колонії мікроорганізмів (цвіль), випадково потрапила органіка.

Брудні фільтри В повітряних фільтрах збирається пил, бруд і мікроорганізми. Якщо очищення фільтрів проводити недостатньо часто, це може привести до виникнення неприємного запаху. Звичайний побутовий кондиціонер досить чистити 1-2 рази на рік, однак промислові установки часто вимагають більш приватного догляду.

Витік антифризу або етиленгліколю В процесі витоку холодоагенту в систему охолодження, з'являється дивний хімічний запах. Подібну несправність треба ліквідувати якомога швидше - адже антифриз дуже токсичний і небезпечний для здоров'я оточуючих.

Бактерії і цвіль, неприємний запах з кондиціонера - це не тільки дискомфорт, але і небезпека захворіти. Хвороботворні бактерії розлітаються по приміщенню і потрапляють в легені при вдиху. Найчастіше зростання бактерій обумовлена підвищеною вологістю. Найчастіше проблема полягає в дренажній системі. Можливо, дренаж засмітився або спочатку був встановлений без нахилу. У першому випадку потрібно звичайна чистка кондиціонерів, а в другому може знадобитися переустановлення всієї дренажної системи.

Як усунути неприємний запах з кондиціонера?

Якщо ви вирішуєте проблему самостійно:

  • Спробуйте очистити зовнішні повітряні фільтри. Вони елементарно знімаються і промиваються під струменем води. Після їх досить струсити від води - і можна встановлювати назад.
  • Якщо неприємний запах доноситься з внутрішніх частин кондиціонера, народний поголос рекомендує побризкати з пульверизатора підозрілі ділянки. Пульверизатор перед цьому слід наповнити дезінфектором, горілкою або спиртом. Правда, при такому варіанті вирішення проблеми, приміщення наповниться хімічним запахом дезінфектора або горілчаним ароматом відразу після включення приладу. Тобто замість одного неприємного запаху з'явиться інший.
  • Можна спробувати прочистити дренажну трубку підручними засобами.
  • Принюхайтеся. Можливо джерело неприємного запаху - старий килим, прокази домашнього улюбленця або квітковий горщик на вікні (в холодну пору року можуть підгнивати коріння деяких рослин).
  • Можете спробувати розібрати прилад і заглянути, що всередині. Однак це варто робити тільки якщо ви впевнені, що зберете все назад - без «зайвих» деталей.

Якщо ви вирішили викликати фахівців

Все, що від вас вимагається в цьому випадку - набрати телефонний номер і повідомити що ваш кондиціонер смердить. Вирішувати - де, чому і навіщо смердить кондиціонер, а також усувати причини будуть вже фахівці з обслуговування охолоджувальних систем.

При регулярному профілактичному обслуговуванні кліматичної техніки всі ці та інші проблеми усуваються ще до виникнення неприємної ситуації. Цей спосіб доступний кожному!

16.11.2018, 21:18