Рус / Укр

Чистка кондиціонерів Київ

Чистка кондиціонерів Київ

Кондиціонер відноситься до приладів, які обов'язково потрібно регулярно чистити. Всі сучасні охолоджувальні установки оснащуються фільтрами для повітря, крім того, внутрішні системи теж з часом потребують очищення і виконання антибактеріальної обробки.

Кондиціонери необхідно регулярно чистити! Причин для такої необхідності кілька, через забруднення може статися:

  • Поломка приладу
  • Робота не на повну потужність
  • Проблеми зі здоров'ям у оточуючих людей

Кондиціонери, які встановлені в промзонах і великих містах мають справу з сильно забрудненим повітрям, і чистити їх потрібно набагато частіше, ніж прилади з передмість.

* Чистка кондиціонера повинна проводитися не менше одного-двох разів на рік. Несвоєчасне очищення кондиціонера викликає підвищене енергоспоживання, зниження потужності і т.д.

Ціни на чистку кондиціонерів цілком доступні, а ось можливі поломки і закупівля медичних препаратів можуть вдарити по бюджету.

Антибактеріальна обробка кондиціонерів

Дезінфекція кондиціонерів

причини:

  1. Фільтри зовнішнього блоку забиваються пилом, через це зменшується потік повітря і кондиціонеру потрібно більше зусиль для підтримки комфортної температури. Як наслідок - підвищене енергоспоживання, а ще - поява неприємного запаху через розвиток бактерій, після чого потрібно провести антибактеріальну обробку кондиціонера.
  2. Конденсат, який з'являється в процесі роботи режиму охолодження, осідає на стінках труб і інших суміжних деталях. Велика частина конденсату відводиться за допомогою дренажної системи, однак та мала частина, яка залишається - вже придатна для життя і розмноження багатьох бактерій, в тому числі і грибкових. Якщо не проводиться дезінфекція кондиціонерів, в процесі роботи мікроорганізми розлітаються по приміщенню, осідають на різних предметах і вдихаються людьми.

Більшість виробників рекомендують проводити планову чистку кондиціонерів два рази в рік, проте існують нюанси. Побутові кондиціонери рідше включаються і менш інтенсивно працюють, тому їх чистку можна проводити і рідше. Великі промислові мульти-спліт системи засмічуються набагато інтенсивніше, тому сервіс кондиціонерів проводиться частіше.

Розпізнати, що вашому кондиціонеру вже необхідна чистка можна за такими ознаками:

  • Кондиціонер при встановленій температурі 18-19 градусів видає кімнатну температуру повітря – градусів 20-25.
  • Люди, що знаходяться в приміщенні, хворіють - починають «вчащати» простудні захворювання, алергія, кон'юнктивіт і т.д.
  • З кондиціонера йде неприємний запах
  • Відбувається обмерзання зовнішніх трубок і кранів
  • З внутрішнього блоку починає капати вода

* Забруднений кондиціонер погано справляється зі своїми прямими обов'язками, «їсть» багато електрики і небезпечний для здоров'я оточуючих. Очищення кондиціонерів - обов'язкова!

Очищення побутових кондиціонерів і спліт-систем

Очищення побутових кондиціонерів не складна операція. Після інструктажу, власник може самостійно чистити зовнішні деталі приладу, викликаючи фахівців тільки для дозаправок і в разі поломки.

Відбувається це таким чином - з блоку знімається верхня кришка, дістаються фільтри і промиваються під проточною водою, а при очищенні зовнішнього блоку рекомендують використовувати звичайний побутовий насос. Однак велика кількість людей з радістю перекладають цю місію на плечі спеціально навчених людей, і це цілком зрозуміло. Тим більше, що повністю очистити кондиціонер своїми руками не завжди можливо. Наприклад, при засмічення дренажної системи потрібно розбирати блок, а з такою роботою людина недосвідчена «в премудрості» - не впорається.

Чистка спліт-систем, і, тим більше, мульти-спліт систем набагато складніша. Можуть знадобитися спеціальні прилади - компресор, наприклад, або пароочисник. Іноді ступінь забруднення настільки сильна, що доводиться розбирати систему частково або повністю. Природно, що непрофесіоналові з такою роботою справитися складно.

Найоптимальніший варіант - укласти договір на регулярне чищення, дозаправку і діагностику охолоджувальних приладів - у нас є спеціальна послуга "Профілактика кондиціонерів". По-перше, при плановому обслуговуванні неполадки можна попередити або усунути відразу ж. В такому випадку серйозних поломок можна уникнути. По-друге, при плановому обслуговуванні, а не «стихійних чистках» час від часу, прилад працює краще і експлуатується довше.

Витрати на регулярне чищення в результаті обернуться економією, а здоров'я людей, які можуть перебувати в приміщенні з кондиціонером будуть поза небезпекою.