Рус / Укр

Обслуговування кондиціонера Daewoo (ДЕУ)

Корейська компанія Daewoo була заснована в 1967 році і досить швидко стала однією з найбільших фінансово-промислових груп. У сфері її інтересів - і виготовлення важкої техніки, і суднобудування, і автомобілі, і будівництво і, що не менш важливо - популярна електроніка для побуту, в тому числі і різноманітні кондиціонери. За рахунок використання праці висококваліфікованих фахівців і новітніх розробок в області кліматичного обладнання, компанія досить швидко здобула популярність не тільки в Південній Кореї, а й по всьому світу. Цьому чимало сприяв і той факт, що обслуговування кондиціонера Daewoo можна було здійснювати силами місцевих фахівців, які пройшли відповідне навчання. Тому техніка ДЕУ - досить поширене явище навіть на ринках нашої країни. І наші користувачі також регулярно стикаються з різними особливостями її ремонту і експлуатації. Зупинимося на цьому більш детально.

Чистка та заправка кондиціонера Daewoo

Якщо користувач буде регулярно забувати про обслуговування кондиціонера ДЕУ, то рано чи пізно, але з ним можуть початися проблеми. У тому числі і такі, які будуть вимагати подальшого кваліфікованого ремонту. Ось тільки їх перед цим потрібно ще діагностувати. Робиться це в такий спосіб.

 • Спостерігається протікання. Як правило, це свідчить про брак холодоагенту в системі, проте можуть спостерігатися і більш важкі порушення. У будь-якому випадку, обмерзання стінок, краплі рідини і навіть невеликі шматочки льоду, що випадають с корпусу - тривожна ознака.
 • Витік фреону. Зазвичай пов'язаний або з неправильною установкою, або з конкретною поломкою в системі циркуляції холодоагенту. Неминуче чреватий поломкою пристрою, чого краще не допускати. Адже ремонт кондиціонера Daewoo має здійснюватися виключно кваліфікованими фахівцями.
 • Відсутність реакції на сигнали пульта управління. У кращому випадку - показник збою налаштувань, в гіршому - дефекти в електроніці. Експлуатація в таких умовах - небажана.
 • Шум, тряска або вібрація. На жаль, можуть свідчити про вкрай різноманітний спектр несправностей, так що така ситуація вимагає більш кваліфікованої діагностики.
 • Неприємний запах. Або проблеми з проводкою, або ознака того, що необхідна чистка кондиціонера Daewoo. Гнильний запах свідчить про активне розмноження різних хвороботворних бактерій, боротися з якими можна з використанням парогенераторів або різних антибактеріальних засобів. У деяких випадках, користувачі можуть усунути цю проблему самостійно.
 • Занадто короткий цикл роботи. Може бути пов'язаний з забрудненням системи, збоєм налаштувань, порушенням роботи терморегулятора і рядом інших проблем.
 • Зменшення функціональності. Часто пов'язано з тим, що заправка кондиціонера Daewoo не була проведена вчасно і кількість холодоагенту досягла критично-низького рівня. Але також може спостерігатися і при засмічення системи, різні проблеми з гратами радіатора, компресором або дренажною системою. У будь-якому випадку, при зниженні функціональності системи краще викликати фахівця для більш точної діагностики та виправлення проблем.

Особливості установки

 • Монтаж кондиціонера Daewoo повинен проводитися або до капітального ремонту, або під час нього. Адже вам доведеться пробивати стіни для прокладки комунікацій. Альтернатива - зовнішні короби, проте це не дуже зручно і естетично. Та й установка кронштейнів для кріплення неминуче призведе до псування вже готового оздоблення стін.
 • Вкрай корисною буде установка захисного металевого козирка над зовнішнім блоком. Це захистить його від падіння пластів снігу або бурульок, яке неминуче трапляється навесні.
 • Якщо мова йде про перший або навіть другий поверх житлових будинків, то зовнішній блок необхідно поміщати в металеву клітку. Просто для того, щоб його не вкрали.
 • Внутрішній блок системи краще встановлювати подалі від батареї опалення. Інакше у них почнеться «змагання», в якому кондиціонеру точно не перемогти. Крім того, від нього до найближчої великої перешкоди повинно бути мінімум 3 метра - інакше він не зможе нормально охолоджувати простір. І, звичайно ж, небажано закривати його шторами.

Незважаючи на те, що установка кондиціонера Daewoo може проводитися і силами самого користувача, з нею пов'язано безліч специфічних нюансів. Тому краще звернутися за допомогою до професіоналів. Те ж саме стосується і ремонту, і заправки, і періодичного технічного обслуговування.