Рус / Укр

Обслуговування кондиціонера Kentatsu (Кентацу)

Kentatsu - прямі нащадки славних TANIGUCHI DENKI, які засновані на базі TANIGUCHI SANGYO. Легендарна фірма TANIGUCHI SANGYO стоїть у перших витоків історії кондиціонування і була заснована ще в позаминулому столітті. Кондиціонери Kentatsu, без перебільшення, відомі у всьому світі. Можна сказати, що ці кондиціонери - одні з перших в своєму роді, а їх історія практично бездоганна. Кліматична техніка Kentatsu відповідає в першу чергу такими параметрами:

 • економічність
 • надійність
 • безпека
 • комфорт

Однак навіть такі кондиціонери не можуть вічно працювати за «принципом телевізора». Принцип - «включив-вимкнув» спрацьовує тільки до певного моменту. Вже за півроку-року роботи приладу можуть виникнути шуми, неприємний запах, недостатнє охолодження або деякі інші негаразди з роботою приладу. Усунути ці «нездужання» вкрай просто. Секрет довгої та успішної роботи охолоджувальної системи - систематичне регулярне обслуговування кондиціонера Kentatsu. Пам'ятайте - регулярно і систематично, це запорука довгого і безперебійної роботи.

Чистка кондиционера Kentatsu

Не секрет, що чищення та дезінфекція необхідна будь-якому кондиціонеру, питання тільки в необхідній частоті цього процесу. Звичайний домашній прилад досить очищати один-два рази на рік. Величезні промислові мульти-спліт системи, які працюють майже цілодобово в умовах підвищеної інтенсивності, краще чистити три-чотири рази на рік. Те ж стосується і тих кондиціонерів, які включають не так часто, але працюють в умовах сильно забрудненого повітряного потоку - великі міста, промислові зони з сильними вихлопами та інше.

Відмова від чищення кондиціонера може привести до неприємних наслідків. Ось випадки, що зустрічаються найбільш часто:

 • Волога, що збирається в дренажній системі - вдале середовище для розмноження мікроорганізмів, особливо в теплу пору року. При включенні вся ця «радість» неодмінно буде розлітатися по приміщенню, викликаючи алергічні реакції та інші неприємності.
 • Забиті стулки приладу теж не кращим чином позначаються на його працездатності. Кондиціонер починає голосно працювати, при цьому знижується потужність - він перестає достатньо охолоджувати.
 • Забитий дренаж веде до збою зливу. В результаті вода, що накопичилася в піддоні ризикує залити меблі або просто «наробити калюж» в приміщенні.
 • Забруднені теплообмінники теж призводять до погіршення роботи кондиціонера, і скоріш за все - в результаті прилад потребуватиме дорогого ремонту.

Регулярне чищення кондиціонера Kentatsu зведе ці неприємності до мінімуму або навіть дозволить повністю забути про них. Крім того, чистий кондиціонер не тільки не ламається, довше служить, краще працює, але і споживає менше електроенергії. Так що витрати на чистку в результаті обернуться солідної економією бюджету.

Заправка кондиціонера Kentatsu

Рано чи пізно, кількість холодоагенту в кондиціонері починає зменшуватися. Заправка необхідна кондиціонерам не раніше ніж після року роботи, досить зрідка це трапляється завчасно. Причиною може послужити витік через поломки або природна витік - рідина просто поступово випаровується.

Найчастіше витік відбувається через пошкодження клапана або ущільнювача, мікро тріщини в будь-якої з трубок. Ці деталі можуть просто «зноситися» в процес експлуатації, або пошкодитися при механічних впливах - на кондиціонер щось упустили, зачепили під час переміщення меблів, пошкодили в процесі ремонту і т.д.

Однак нерідкі і інші причини. На другому місці в цьому анти-рейтингу - помилка майстра при установці або монтажі кондиціонера. Саме тому для таких послуг як монтаж кондиціонера Kentatsu і установка кондиціонера Kentatsu рекомендують наймати тільки професійних майстрів перевірених фірм. Спроба заощадити на установці і монтажі обернеться значно більшими витратами. Неправильна прокладка траси або приєднання - і витік фреону забезпечена.

Чому так важлива своєчасна дозаправка:

 • Витік фреону у великій кількості викликає проблеми зі здоров'ям. Нудота, головний біль, запаморочення, першіння в горлі - це далеко не весь список того, що може трапитися. Навіть в невеликій кількості витік фреону відіб'ється на алергіках, астматиках і людях з ослабленим здоров’ям.
 • Сам кондиціонер під час витоку наражається на ризик поломки. Недолік холодоагенту змушує компресор «напружуватися», і він може просто не витримати навантаження і поламатися.
 • Зниження кількості холодоагенту збільшить споживання електрики на 20-25%.
 • Кондиціонер починає гірше працювати - недостатньо охолоджувати або гріти, слабо дути, не виконувати будь-які з додаткових функцій.

Від того, наскільки швидко ви виявите витік, залежить - скільки грошей обійдеться усунення неприємних наслідків. Найбільш правильно, коли проходить регулярне обслуговування кондиціонера Kentatsu - з чищенням, дозаправкою і дрібним ремонтом. В такому випадку майстер напевно побачить назріваючу проблему і усуне ще до сумних наслідків. Якщо ж кондиціонер обслуговується від випадку до випадку - є ймовірність великої витоку, яка призведе до серйозного ремонту з перезапуском всієї системи або навіть до поломки приладу.

Погодьтеся - просто долити невелику кількість фреону і, припустимо - перемонтувати чи замінити трубку що тріснула або продірявилася, набагато простіше і дешевше. Тому наші поради:

 • Регулярно обслуговуйте кондиціонер - чистка, дезінфекція, дозаправка та інше.
 • При установці і монтажі користуйтеся тільки послугами перевірених майстрів.
 • Якщо потрібен ремонт кондиціонера Kentatsu - також зверніться до надійних майстрів.

Хороший майстер набагато краще виконає ремонт, поставить оригінальну деталь замість репліки, грамотно виконає монтажні роботи. У разі, якщо ремонт недоцільний (наприклад, обійдеться вам дорожче нового приладу) - відповідальний майстер запропонує вам не витрачати кошти на ремонт, а придбати новий кондиціонер.