Рус / Укр

Як встановити кондиціонер?

Як встановити кондиціонер?

Установка кондиціонера стандартна 7-12 потужність від 1950 грн.

Варто звернутися до майстра, або встановити кондиціонер самостійно простіше простого? На це питання кожен повинен відповісти собі самостійно. Однак слід зауважити, що установка кліматичної техніки вимагає спеціальних знань і умінь. Якщо ви беретеся за подібні роботи вперше, як мінімум - проконсультуйтеся попередньо з майстром по установці.

В інтернеті існує велика кількість докладних покроковий інструкцій по установці кліматичної техніки. Здавалося б - почитав-подивився, і вже майстер. Однак навіть при повній інформованості не кожному під силу ця справа. Практичні навички та досвід також важливі. Для установки кондиціонера в своїй квартирі вам буде потрібно не тільки інструкція та відео урок, але ще і набір необхідних інструментів.

Як встановити кондиціонер самостійно?

Однак, якщо ви все-таки зважилися встановити кондиціонер в квартирі самостійно, уважно вивчіть відео-інструкцію «як встановити кондиціонер в квартирі» і врахуйте декілька моментів:

 1. Установку кондиціонера або спліт-системи найкраще проводити в момент ремонту, а не після нього

  Установка кондиціонера може бути пов'язана з штроблення стін, необхідністю свердлити стіни і іншими гучними, брудними роботами. В процесі прокладання траси для охолоджуючого устаткування є небезпека не тільки зіпсувати ремонт, але і забруднити меблі, деталі інтер'єру. Якщо до початку процесу установки кондиціонера обробка стін вже виконана і меблі знаходиться в приміщенні, знадобиться повторна чистова обробка та чистка меблів.

  Якщо стіни з яких-небудь причин руйнувати не можна, поверх встановлюються спеціальні короби, які потім можна пофарбувати під колір стін або заклеїти шпалерами. Такий варіант більш щадний для вже зробленого ремонту і вже встановлених меблів. Однак навіть при такому розкладі доведеться свердлити стіни для прокладки траси до зовнішнього блоку, так що повністю уникнути шуму і пилу не вийде.

 2. Для установки кондиціонера потрібно безліч інструментів

  Для установки кондиціонера знадобляться:

  • Перфоратор і комплект доліт - для свердління отворів
  • Манометр
  • Труборіз - цей прилад можна замінити звичайною ножівкою по металу. Однак в цьому випадку можливі неприємні наслідки. При обрізанні трубок для холодоагента звичайною ножівкою, по краях неодмінно залишаться гострі краї і шматочки металевої стружки. Це згодом може привести до несправності компресора.
  • Арматурошукач - без використання цього приладу перфоратор при свердлінні може потрапити в арматуру. З цього випливає: отвір доведеться свердлити в іншому місці, дірку доведеться закладати, долото може зламатися.
  • Шабрування - для зачистки кінців труб. Можна для цих цілей використовувати напилок, проте знову ж таки - можливі неприємні наслідки. Дрібні частинки потраплять в компресор, і він поламається.
  • Ручний насос - перевірити систему на герметичність.
  • Вакуумний насос - для створення вакууму перед наповненням системи.
  • Набір для розвальцьовування трубок - при використанні підручних інструментів повної симетричності досягти не вдасться.
  • Тестер і індикатор фази.

  Всі ці та інші прилади, інструменти, звичайно, є у майстрів по установці і підключенню кондиціонерів. Купівля всього необхідного обладнання та матеріалів обійдеться в кругленьку суму. Підрахуйте витрати і, можливо, виклик майстра обійдеться вам дешевше, ніж самостійна установка і підключення кондиціонера.

 3. Перед тим, як приступити до установки зовнішнього блоку

  Найбільша складність установки зовнішнього блоку - висота і важкодоступні місця. Як мінімум, переконайтеся, що не боїтеся висоти і дійте за всіма правилами безпеки, інакше установка кондиціонера може обернутися для вас травмою або псуванням майна.

  У квартирі щоб дістатися до потрібного місця необхідно підставити табурет, стіл або драбину. На висоті навіть другого-третього поверх драбина вже не актуальна. А для установки в деяких важкодоступних місцях взагалі необхідна допомога промислових альпіністів.

  Якщо у вас з'явилися сумніви - краще викликайте фахівців!

 4. Де встановити кондиціонер - вибір місця

  Встановлюючи кондиціонер під керівництвом простого «хочу» не завжди можливо. Встановіть прилад в правильному місці, і приміщення буде швидше остуджувати або нагріватися. Крім того, є кілька нюансів, які обов'язково враховувати. Варто уникати:

  • Попадання прямих потоків повітря з кондиціонера на людей. Прорахуйте, щоб прилад не дув вам, припустимо, в спину, якщо ви сидите за робочим столом або не був спрямований безпосередньо на спальне місце.
  • Перешкоди для видування повітря. Кондиціонер не повинен закриватися шафою, комодом або іншими меблями.
  • Не варто розташовувати внутрішній блок далеко від зовнішнього. Невелика по довжині траса обійдеться дешевше при установці і подальшому обслуговуванні, а сам прилад буде більш ефективно працювати.
  • Не можна залишати менше 10 сантиметрів зазору між кондиціонером і стелею.

Якщо ви доручите вибір місця для кондиціонера майстру - він врахує всі нюанси, ваші побажання і вибере правильну точку, де правильно буде встановити кондиціонер.

18.11.2018, 13:47