Рус / Укр

Як вибрати кондиціонер для дому?

Як вибрати кондиціонер для дому?

Купівля кондиціонера - завдання не з складних, особливо якщо підійти до цієї справи з розумом. Дана стаття покликана допомогти покупцеві самостійно розібратися, як вибрати кондиціонер правильно і уникнути прикрих помилок.

Отже, одним з основних пунктів при виборі кондиціонера є розрахунок площі приміщення, в якому буде встановлено пристрій. Це необхідно для того, щоб купити кондиціонер достатньої потужності. У характеристиках зазвичай вказана теплова потужність приладу і для її позначення використовується одиниця вимірювання потужності BTU / h (БТЕ / ч). БТЕ - британська теплова одиниця, яка приблизно дорівнює до 0,3 Вт. Якщо потужність кондиціонера 7000 БТЕ / год (тобто 2,1 кВт), в його маркуванні буде вказана цифра «7». Відповідно 5000 БТЕ / год (1,5 кВт) - «5», 9000 БТЕ / год (2,6 кВт) - «9» і т.д. Для того щоб правильно визначити необхідну для Вашого приміщення потужність, потрібно помножити зазначену потужність на три (при стандартній висоті стелі до трьох метрів). З цього випливає приблизно наступне:

Для кімнат площею до 15 квадратних метрів підійдуть моделі потужністю 5000 БТЕ / год. Якщо площа кімнати складає не більше 21 квадратного метра, сміливо купуйте модель потужністю 7000 БТЕ / год і т.д.

При розрахунку площі необхідно враховувати кількість вікон / дверей в приміщенні, кількість людей, які будуть перебувати в ньому, наявність техніки, яка буде додатковим джерелом тепла. Якщо вікна приміщення виходять на сонячну сторону, то до початку необхідної потужності слід додати приблизно 20-30%.

Звичайно ж, вибір кондиціонера для будинку не обмежується тільки розрахунком потужності пристрою. Також слід визначитися з типом кондиціонера. На сьогоднішній день на ринку широко представлені різні моноблочні пристрої, спліт-системи і мультиспліт-системи.

Вибір кондиціонера для квартири і будинку

Не існує певної відповіді на питання, як вибрати кондиціонер для будинку залежно від типу пристрою. Моноблочні віконні або підлогові побутові кондиціонери найчастіше використовують, якщо не хочуть псувати вже готовий ремонт або зовнішній вигляд будинку. Як правило, вони відрізняються простотою установки, а мобільні - зовсім не вимагають монтажу.

Про спліт-системи найчастіше згадують, коли має бути вибір кондиціонера для квартири. Величезна кількість різноманітних моделей спліт-систем від різних виробників дозволяє будь-якому міському жителю підібрати підходяще кліматичне пристрій, щоб врятуватися від спеки в задушливій квартирі.

Мультиспліт-система обійдеться набагато дорожче попередніх варіантів, оскільки до одного зовнішнього блоку можна підключити декілька внутрішніх. Причому як тип внутрішніх блоків (касетні, настінні), так і їх потужність може бути різною. Це має на увазі більш ефективне використання системи, так як площа кімнат і їх інтер'єр можуть відрізнятися.

Як вибрати кондиціонер для квартири в залежності від функціональності пристрою? У цьому питанні все залежить лише від вимог споживача і його фінансових можливостей.

Якщо в будинку або квартирі є маленькі діти або люди з чуйним сном, рекомендуємо звернути увагу на моделі з функцією нічного режиму або комфортного сну. Даний режим передбачає знижений рівень шуму в нічний час.

Функція іонізації повітря підвищує концентрацію негативних іонів в повітрі, що благотворно впливає на імунітет і самопочуття людини.

Режим Smart eye або Intelligent eye дозволяє заощадити електроенергію завдяки датчикам руху. Якщо сенсор не виявляє у приміщенні ілюдину протягом певного часу, найчастіше 20 хвилин, кондиціонер переходить в економний режим або відключається, коли людина залишає приміщення.

Для рівномірного розподілу холодного повітря в приміщенні існує функція руху повітророзподільних заслінок кондиціонера вгору або в низ. Вона включається кнопкою «swing».

Турбо-режим призначений для того, щоб охолодити приміщення до заданої температури в мінімальні терміни. При цьому кліматичне пристрій працює на 110-120% від номінальної потужності.

З кожним роком виробники все більше вдосконалюють техніку, додаючи нові функції і покращуючи старі, щоб вона відповідала всім можливим запитам користувачів. Велика кількість різних модифікацій роблять вибір кондиціонера більш різноманітним, але і злегка ускладнюють його. Проте, якщо у Вас немає змоги самостійно визначитися з кондиціонером, який Вам необхідний, Ви завжди можете звернутися за консультацією до професіоналів, які детально розкажуть про функції тієї чи іншої моделі і з задоволенням допоможуть вибрати кондиціонер для квартири або будинку.

15.08.2019, 16:08