Рус / Укр

Як заправляти кондиціонер фреоном?

Як заправляти кондиціонер фреоном?

Заправка фреоном R-22 - 100 грам від 110 грн.
Заправка фреоном R-410 - 100 грам від 130 грн.

Як і будь-який досить складний технологічний пристрій, кондиціонер потребує періодичного обслуговування та перевірки. На щастя, виявити несправності, особливо поверхневі, не так вже й складно. А в деяких ситуаціях ще й виправити їх. І, мабуть, найпростіше – це визначити, що вам необхідна заправка кондиціонера фреоном.

Навіщо це взагалі потрібно?

Саме холодоагент відповідає за роботу пристрою. Точніше – його агрегатний стан. При переході з рідини в газ він відбирає тепло у того, що знаходиться навколо нього. При конденсації, тобто зворотному переході, навпаки, віддає. Тому більшість кондиціонерів можуть працювати на два режими - як на обігрів, так і на охолодження. А щоб забезпечити циркуляцію речовини по системі замкнутих трубок, необхідний компресор і доступ до електроенергії.

Ось тільки якими б якісними не були з'єднання труб, через них все одно відбуваються мікроскопічні втрати речовини. Та й звичайної дифузії теж ніхто не скасовував. А якщо система пошкоджена, то швидкість втрати холодоагенту значно збільшується.

Як зрозуміти, що час щось робити?

Є два основних критерії, які вказують на те, що холодоагент потрібно міняти. Це зниження загальної ефективності роботи кондиціонера та поява на деяких зовнішніх елементах (або на зовнішньому блоці, або на трубах, які до нього йдуть) інію. Якщо є обидва «симптоми», то ситуація однозначна. Якщо лише зниження ефективності роботи, то причини можуть бути й іншими. Наприклад, засмічення дренажної системи або вихід з ладу компресора.

Також деяка складність може полягати в тому, щоб визначити - який саме вид холодоагенту у вас використовується. В тому числі й тому, що змішувати їх не варто, а ви не завжди знаєте, яка саме речовина була запущена в систему спочатку. Варіанта тут можливо 3.

  • R-22. Найпростіший і найдешевший варіант, але й найнеприємніший з погляду екології. Зазвичай використовується у старих моделях.
  • R-407C. Зазвичай використовується у промислових системах охолодження, але іноді застосовується й у побутових. Безпечніший для екології, проте має досить неприємну особливість – не можна проводити часткову заправку. Тобто – доводиться видаляти все, що було, та заповнювати систему наново.
  • R-410A. Екологічно безпечний, простий у використанні, часто застосовується у сучасних спліт-системах.

Як заправити кондиціонер холодоагентом?

Таке явище, як заправити кондиціонер холодоагентом, може здійснюватись власними силами. Але тільки якщо у вас є відповідне обладнання - балон з потрібною речовиною, ключі для роботи з пристроєм, манометр, система трубок і станція для заправки, а також - захисне спорядження. Нічого такого, що не можна було б купити на ринку, але все це досить дороге задоволення. І коштує воно буде десь разів у 10 більше, ніж разовий виклик професіоналів, ще й не факт, що у вас все вийде.

Якщо все необхідне обладнання у вас є, то вам належить зробити наступне:

  • Осушити систему, повністю видаливши з неї фреон, якщо він ще залишився. Або якщо ви не знаєте, чим її заправляли раніше. Сушіння проходить шляхом продування труб азотом - це потрібно, щоб у них точно ніякої рідини не залишалося.
  • Перевірити герметичність. За допомогою системи заправки створюється надлишковий тиск, після чого місця витоку виявляються за характерним звуком. Якщо тиск падає, але звук не чутний, доведеться скористатися ультрафіолетовим підсвічуванням.
  • Створити у системі негативний тиск. Це потрібно, щоб у неї можна було закачувати фреон.
  • Виміряти точну кількість речовини, необхідної для заправки. Проблема в тому, що надлишок фреону настільки ж шкідливий, як і нестача. Тому його кількість має точно регулюватись. Або за вагою, або за рівнем тиску в системі.
  • Від'єднати трубки, закрутити всі з'єднання та перевірити ефективність роботи. Тобто – дати пристрою попрацювати 10 хвилин та подивитися, що вийде.

Складність полягає в тому, що перевірка герметичності може виявити місця витоків, а для їх усунення потрібні будуть додаткові ресурси, інструменти та навички. Тому набагато простіше, зручніше та швидше – довірити заправку професіоналам. Наприклад, компанії SCU.

Наші фахівці мають і необхідне обладнання, і досвід роботи з різними кліматичними пристроями. І досить точний прайс-лист, в якому однозначно прописані ціни за всі послуги, які можуть знадобитися. Отже – звертайтеся до нас, якщо у вас виникнуть будь-які проблеми з кондиціонерами. Чекаємо Вас!

13.03.2022, 15:38