Рус / Укр

Коли краще встановлювати кондиціонер?

Коли краще встановлювати кондиціонер?

Вирішивши купити кондиціонер, покупець стикається з цілою низкою питань.

  • Коли найвдаліший час установки і придбання кліматичної техніки?
  • Коли, як і у кого замовляти установку приладу?
  • До або після ремонту потрібно займатися монтажем кондиціонерів і спліт систем?

Якщо поміркувати - піковий час роботи даного приладу доводиться на спекотну пору року. Значить, і встановлювати треба саме тоді, коли він знадобився (адже готуй сани з літа, це не про нас). Логічно?

З іншого боку - на цей же час припадає і піковий наплив покупців охолоджуючої техніки, і найбільша кількість бажаючих на установку. А значить - вам доведеться заздалегідь записуватися на установку і довго чекати своєї черги, ну і максимально переплатити, звичайно ж. Також (просто людський фактор) - втомлені і «забігання» монтажники будуть робити роботу наспіх. Так як ви будете далеко не першими або не останніми клієнтами на сьогодні. Так що ж робити?

Спробуємо розібратися, коли краще встановлювати кондиціонер і коли його купувати.

Коли найкраще встановлювати кондиціонер?

Пора року на ціну монтажу кондиціонера грає мало не чи вирішальну роль. Це питання, як і фактори, що впливають на відповіді на нього, дуже схожі з відповідями на питання «коли краще купувати кондиціонер». Спробуємо розібратися, коли ж таки найбільш сприятливий час установки і покупки кліматичної техніки - влітку, восени, взимку або навесні.

Весна:

Початок ажіотажу. Ті, хто вже купив кондиціонер починають замислюватися над установкою. Ті, що встановили охолоджуючу техніку в попередні сезони згадують про необхідність очистити і про дозаправку приладу. Ну а ті, хто не встиг придбати - терміново підбирають підходящу модель для покупки.

У деяких регіонах нашої країни весна - це вже досить теплий період (який можна порівняти з літом по температурному режиму), і кондиціонери вже дуже потрібні. Цей фактор дуже впливає на активність бажаючих встановити кліматичну техніку і, відповідно, затребуваність послуг монтажників - ціну настановних робіт. Бували випадки, коли при різкому підвищенні температурного режиму на 5-10 градусів, ціни на монтаж моментально підскакували на 20-30%!

Що і сказати - весна не найкращий період для покупки і установки кліматичної техніки з фінансової точки зору. Ціни високі, а знижки і акції поки відсутні. З іншого боку, як час для покупки охолоджувального приладу, це не найгірший варіант для тих, хто не збирається економити - як раз в цей час оновлюється модельний ряд і існує найбільший вибір за моделями.

Літо:

Спекотна пора року традиційно є і «спекотною порою» у монтажників і продавців кліматичної техніки. Попит на послуги з монтажу перевищує пропозицію, і чекати установки бажаючим доводиться днями або навіть тижнями. Ну а ціни на самі побутові прилади охолоджуючого спектра знаходяться на своєму піку.

Однак не дивлячись на високі витрати, багато просто змушені саме влітку займатися цим питанням. Деякі відкладали установку кондиціонера до останнього через побутових проблем і фінансів, а тепер це питання просто «горить» і не терпить зволікань. Інші банально, згадали про кондиціонер тільки коли сонечко почало припікати і в квартирі стало некомфортно жарко. І перші і інші, моментально отямившись, поспішають викликати бригаду монтажників «за будь-які гроші».

Осінь:

Осінь - вдалий період для установки кондиціонера. Ажіотаж спав, при виклику монтажників вас вже не очікує довге очікування. Крім того - ціни падають з падінням температури практично пропорційно. А ще - з'являються знижки, розпродажі і акційні пропозиції як з купівлі, так і з встановлення кондиціонерів і спліт-систем.

У багатьох магазинах кліматичної техніки поряд зі зниженням цін з'являються приємні бонуси до покупки - установка пропонується безкоштовно, пропонується знижка на наступні супроводжуючі послуги (очищення, дозаправка, регулярне профілактичне обслуговування і т.д.).

Єдина проблема осені - підвищення опадів. Погодьтеся, що досить некомфортно встановлювати прилад під проливним дощем. Існує два аспекти - майстер може поспішити і припуститися помилки. Спрацьовує звичайнісінький людський фактор - людина прагне максимально швидше покинути некомфортну середу. Другий факт - в деяких конторах вам можуть запропонувати заплатити на 20-30% дорожче «за складність». Щоб уникнути переплати і інших неприємностей, постарайтеся вибрати не дощовий день для виконання монтажних робіт.

Зима:

Рідкісний господар в холодну пору року планує покупку і установку кліматичної техніки. Однак акцій і знижок від монтажних компаній чомусь теж мало. Причина в тому, що зима - найбільш незручний момент для подібних ремонтних робіт.

Робота монтажника крім банального холоду ускладняється багаторазово - місця з'єднань, крани та інші деталі доводиться заздалегідь прогрівати. Таким чином час роботи майстрів збільшується рази в два-три, та й сама робота стає більш складна і копітка. Для мешканців теж виникають неприємні моменти - квартира «вихолоджується» в процесі монтажу. І ще один нюанс - перевірити, як працює кондиціонер неможливо при мінусовій температурі. Тому, якщо при монтажі сталася помилка, вам доведеться повторно викликати робітників після потепління, коли неполадки будуть виявлені.

Установка кондиціонера до ремонту або після

Інший аспект хвилює тих, хто збирається робити ремонт - до ремонту або після варто встановлювати цю техніку.

  1. Монтажні роботи часто мають на увазі штроблення стін, прокладку траси та інші «брудні роботи». Пилу і бруду буде багато. В процесі таких робіт покриття стін неодмінно буде порушено. Такі роботи потрібно проводити ТІЛЬКИ після ремонту.
  2. Якщо ви не прагнете заховати траси і з'єднувальні дроти в стіну, можна продумати інший варіант монтажу - короба, що ховають все це поверх покриття стін. Такий спосіб монтажу менш «брудний» і не зашкодить ремонт, тому проводити установку кондиціонера до ремонту таким способом цілком можна.

Отже. Якщо підвести підсумок, то все одно немає самого ідеального часу для покупки і установки побутової техніки.

Купівля:

  • Найдоступніші ціни на покупку кондиціонера взимку, проте вибір моделей в цей період залишає бажати кращого.
  • Широкий вибір моделей і максимальну кількість новинок припадає на весну і першу половину літа, проте знижок і акцій в цей час ви не знайдете. Ціни максимально високі.

Установка:

Простіше і успішніше монтажні роботи проходять при комфортному температурному режимі - дощ і холод ускладнюють і збільшують час проведення робіт, провокують помилки монтажу. Однак саме весна-літо - період тривалого очікування і високої вартості подібних робіт. Ідеальний час по співвідношенню всіх факторів – теплі та не дощові осінні дні.

06.09.2020, 14:36