Рус / Укр

Кондиціонер не охолоджує повітря

Кондиціонер не охолоджує повітря

Виїзд майстра для проведення діагностики 450 грн.

Головне завдання будь-якого кондиціонера - охолоджувати повітря в приміщенні. Для цього використовується система з двох вентиляторів, що нагнітають повітря у внутрішній і зовнішній блоки. Тільки в зовнішньому потік проходить через конденсатор, наповнений газоподібним холодоагентом, який в процесі конденсується і віддає енергію повітряного потоку. За рахунок примусової циркуляції, рідкий холодоагент переходить у внутрішній блок, де забирає тепло з іншого повітряного потоку, перетворюючись в газ. Процес, в цілому, досить простий, але на кожному з етапів можуть трапитися певні проблеми, через які система перестане ефективно працювати. Простіше кажучи - кондиціонер не холодить. І щоб усунути цю неприємність, потрібно зрозуміти, що саме пішло не так.

Причини

Причини того, що кондиціонер не охолоджує повітря, можуть полягати в наступному:

 • Засмічення фільтра внутрішнього блоку. Пил, шерсть, тополиний пух, продукти неповного згоряння автомобільного палива - все це активно засмічує фільтри (зовнішні і внутрішні) і заважає нормальному проходженню через них повітря.
 • Забруднення вентилятора внутрішнього блоку. Виправляється своїми силами - необхідно очистити лопаті вентилятора від бруду за допомогою щітки або пароочисника під тиском.
 • Засмічення зовнішнього блоку. Через неможливість нормальної циркуляції повітря, включається захист від перегріву, вентилятор вимикається, система перестає працювати. Чистити зовнішні фільтри набагато складніше, ніж внутрішні. Хоча б тому, що вони розташовані зовні приміщення.
 • Поломка вентилятора зовнішнього блоку. Може вийти з ладу він сам, плата управління, міжблочні з'єднання і багато чого ще.
 • Поломка компресора. Найдорожчий вид ремонту, оскільки передбачає заміну деталі, що зіпсувалася, а то і всього зовнішнього блоку з компресором цілком.
 • Згорілі запобіжники. Будь-яке перевантаження в електронних компонентах може викликати перегрів запобіжників і відключення системи.
 • Несправні датчики температури або тиску. Система просто перестає реагувати на зовнішні умови. Такі датчики необхідно повністю замінювати.
 • Несправність чотириходового клапана. Актуально для спліт-систем, оскільки даний елемент відповідає за перемикання між режимами нагрівання та охолодження.
 • Брак фреону в системі. Або через випаровування, або через витік. Найбільш, мабуть, поширена ситуація. Випаровування хладагента неминуче, тому кожен кондиціонер потребує періодичної дозаправки. Десь раз на рік, в середньому. Що стосується витоку, то вона зазвичай супроводжується неприємним запахом або навіть наявністю якоїсь рідини, так що діагностується без особливих проблем.
 • Надлишок фреону. Підвищений тиск в системах циркуляції холодоагенту також може заважати нормальній роботі кондиціонера.
 • Засмічення дренажної або капілярної систем. Якщо рідина не може нормально відводитися, то система перестає ефективно працювати. Дренажний канал прочистити простіше - щітками або йоржиками, капіллярку - тільки з використанням вакуумних технологій.
 • Відсутність зовнішнього блоку. Його можуть вкрасти, він може зірватися через неправильне кріплення або із-зі удару зверху бурулькою. При цьому внутрішній блок може продовжувати «робити вигляд, що працює».
 • Проблеми на етапі установки. Їх може бути безліч - починаючи від перекручених трубок для подачі фреону, закінчуючи неправильним кутом розташування дренажної системи.

Діагностика кондиціонера

Самостійно визначити причини, чому саме кондиціонер погано охолоджує - досить складно. Однак дещо може спробувати зробити абсолютно будь-який користувач. Перше - прочистити фільтри внутрішнього блоку. Для цього потрібно зняти з нього захисну кришку (фіксується на засувках), вийняти сітчасті фільтри і промити їх під прохолодною проточною водою. Потім - дати їм висохнути і встановити назад. Друге - перевірити настройки. Виставити за допомогою пульта управління режим «COOL», встановити низьку температуру, підвищити частоту роботи вентилятора за допомогою кнопки «FAN». І на цьому, мабуть, все. Якщо вжиті заходи не допомогли, то необхідна повноцінна діагностика кондиціонера, яка вимагає певних технічних знань і умінь, і яку краще довірити професіоналам.

Ціни на діагностику і ремонт несправностей кондиціонерів варіюються в залежності від сервісу, а стандартний час роботи може займати від 20 хвилин і до півтори години. Під «стандартними» послугами найчастіше мається на увазі дозаправка фреоном, заміна конденсатора і датчиків, а також - перевальцювання труб з метою усунення витоку. У деяких випадках, коли поломка занадто складна, може знадобитися повна заміна пристрою.

02 июля 2021, 08:45