Рус / Укр

Випарник конденсату для кондиціонера

Випарник конденсату для кондиціонера

Установка дисипіратора (включає в себе дисипіратора та монтаж) 4700 грн.

* ціна може змінюватися в залежності від складності

Принцип роботи кондиціонера добре відомий - тепле повітря з приміщення віддає свою енергію рідкому холодоагенту, який випаровується, переміщається в зовнішній блок, там охолоджується, віддаючи енергію повітрю зовні, що продувається через систему за допомогою компресору. А оскільки повітря в приміщенні практично завжди вологе, що важливо для нормального самопочуття людини, то при контакті з холодною поверхнею воно виділяє конденсат. Який потрібно якось прибирати з блоків, щоб він не заважав нормальній роботі техніки. І для цього зазвичай застосовувався найбільш примітивний пристрій для відведення конденсату кондиціонера - дренажна трубка. Яка проводилася через стіну під кутом, щоб рідина могла спокійно стікати на вулицю. Капаючи на перехожих, залишаючи патьоки на стінах, створюючи умови для зростання цвілі і швидкого руйнування декоративних архітектурних елементів. Однак не так давно на розгляд Верховної Ради було подано закон, що забороняє настільки халатно ставитися до відведення конденсату. Його, на щастя, відхилили, але хто знає, чи не спробують його знову прийняти після деякого доопрацювання. Тому починати щось робити з дренажними трубками потрібно вже зараз. І найбільш, мабуть, зручне рішення цієї проблеми - встановити випарник конденсату для кондиціонера.

Що таке електролізний випарник конденсату?

Це електролізний випарник конденсату для кондиціонера, спеціально розроблений для роботи з різними кліматичними системами. Встановлюється він на кронштейні неподалік від зовнішнього блоку, з'єднується з дренажною трубкою або піддоном, і закривається, чисто на всякий випадок, козирком. Працює від електромережі, причому може підключатися безпосередньо через зовнішній блок спліт-системи. Споживає від 7 до 24 кВт. Можна використовувати кілька таких пристроїв, якщо рідини особливо багато.

Працює дисипатор для кондиціонера так. Відведена рідина збирається в пластикову ємність, в якій знаходяться два електроди. По досягненню певного обсягу, включається струм, вміст доводиться до кипіння і починає випаровуватися. Для безпечного виведення водяної пари передбачені спеціальні отвори.

По суті, випарник конденсату для кондиціонера - щось типу автоматизованого чайника, який включається тільки тоді, коли в ньому є вода. І не вимикається, поки вона не закінчиться. Завдяки такій автоматизації, пристрій є досить економним з точки зору витрат електроенергії - від 10 до 800 Вт, причому останнє - тільки в екстрених ситуаціях. Крім того, він вирішує проблему замерзання конденсату взимку і нагрівання мастила для компресора.

Найприємніше те, що встановити дисипатор для кондиціонера можна на абсолютно будь-яку модель - і на спліт-систему, і на моноблок, і навіть на тепловий насос. І так, це теж можна зробити своїми силами. Але краще довірити цю справу професіоналам, оскільки може виникнути необхідність в висотних роботах, адже монтаж здійснюється зовні будівлі.

Альтернативи

Варіантів тут небагато, причому головний з них - досить складний. Справа в тому, що ще на етапі проектування внутрішнього оздоблення квартири, можна встановити труби, що забезпечать відведення конденсату від кондиціонера в каналізацію. Або – до лівневки, якщо мова йде про приватні будинки. Перший варіант зручніше, оскільки труби, що проходить в стіні, будуть нагріватися від звичайного опалення, так що пристрій зможе працювати навіть взимку. І непомітніше, оскільки стіну можна просто проштробити, а потім - замазати штукатуркою. Однак це все потрібно робити з нуля, інакше - глобальна перебудова внутрішнього оздоблення, купа будівельного сміття та інших складнощів. Є і ще одна проблема - якщо довжина дренажної трубки занадто велика, рідина не зможе по ній нормально циркулювати, що призведе до утворення цвілі і купі пов'язаних з нею проблем. Тому доведеться додатково встановлювати насос.

Крім того, ви можете просто замінити зовнішню дренажну трубку шлангом, що йде в ємність, розташовану в квартирі. І регулярно зливати звідти рідину, що накопичилася. Скажу чесно - був особистий досвід роботи з таким відведенням конденсату. Дуже незручно, особливо якщо періодично забувати про цю особливість і зливати рідину нерегулярно, але в більших кількостях.

Як би там не було, вам в будь-якому випадку доведеться встановити відведення конденсату від кондиціонера. Так чому б не зробити це культурно, не завдаючи шкоди своєму будинку і випадковим перехожим? Тим більше, що сучасні дисипатори постійно вдосконалюються, як з точки зору енергоспоживання, так і в підвищенні ефективності роботи.

22.09.2021, 16:16