Рус / Укр

Монтаж зимового комплекту на кондиціонер

Установка зимового комплекту на кондиціонер

Установка зимового комплекту (разом з комплектуючими) 2600 грн.

Як відомо, практично будь-який кондиціонер може працювати як на охолодження, так і на нагрів повітря в приміщенні. Однак тут не все так просто. Якщо в умовах плюсових температур проблем з цим практично немає, то взимку можу початися серйозні складнощі, єдиний спосіб впоратися з якими - монтаж зимового комплекту для кондиціонера. І так, деякі моделі забезпечуються ціма корисними додатковими елементами за замовчуванням, так що - зберігають працездатність і при -25 градусах Цельсія. Деякі, але не всі. Та не будемо забігати наперед.

Чому виникають проблеми при роботі взимку?

Основа роботи кондиціонера - циркуляція фреону, що переходить з рідкого в газоподібний стан та в зворотному напрямку з поглинанням або відведенням енергії. Тобто, система забирає тепло у повітря в приміщенні і нагріває його на вулиці. Цей процес можна запускати і в зворотному напрямку, особливо якщо пристрій забезпечений чотирьохперехідним одним клапаном. Однак з цим можуть виникнути деякі проблеми.

Що відбувається, коли холодний метал контактує з теплим повітрям в умовах підвищеної вологості? Утворюється конденсат, який при мінусових температурах починає замерзати. В першу чергу, страждає дренажний трубопровід, в якому утворюється крижана пробка, що заважає конденсату нормально витікати назовні. Так що волога почне просочуватися всередину і псувати всю систему.

Однак це ще не все. Ось що може статися з пристроєм, якщо не була проведена установка зимового комплекту на кондиціонер:

  • Замерзає масло в компресорі, що загрожує посиленням його зносу і достроковим виходом з ладу
  • Межі можливостей фреону обмежені - при мінусових температурах, він не може забирати тепло з і без того холодного повітря, щоб переносити його всередину приміщення. Робота стає банально неефективною, але електроенергія витрачається.
  • Охолоджений фреон може не встигнути нагрітися для того, щоб перейти в газоподібну форму. А в рідкому стані, він вкрай негативно впливає на роботу компресора - найскладнішого і найдорожчого при ремонті елемента системи.

Тому щоб уникнути всіх перерахованих вище неприємностей, необхідна установка зимового комплекту, що складається з:

  • Датчика температур. При низькій температурі навколишнього середовища, він передає сигнал на вентилятор зовнішнього модуля. Система починає працювати повільніше, фреон встигає правильно нагріватися і охолоджуватися.
  • Обігрівача для компресора. Він працює тільки тоді, коли пристрій увімкнено, а потрібен для нагрівання мастила до рідкого стану.
  • Обігрівача дренажної трубки. Він запобігає виникненню крижаних заторів.

Зимовий комплект на кондиціонер

Що важливо - монтаж зимового комплекту для спліт-системи можна здійснити самостійно, оскільки вони завжди забезпечуються схемами підключення. І якщо ви в принципі вмієте працювати з технікою, то можете зайнятися установкою додаткового обладнання самостійно. Але при цьому не забудьте перевірити якість роботи, особливо - вплив датчика на швидкість роботи вентилятора. Однак куди простіше і безпечніше - звернутися до професіоналів, щоб вони встановили зимовий пакет для кондиціонера за вас. У тому числі і тому, що до нього може входити установка зовнішнього козирка, який буде захищати зовнішній блок від різних опадів і бурульок, що випадково зірвалися вниз.

Навіщо взагалі це потрібно?

Справа в тому, що навіть якщо у вас встановлений зимовий комплект на кондиціонер, то пристрій все одно не зможе працювати при мінусових температурах (нижче -3) на нагрів приміщення. Виключно через закони термодинаміки - не можна забрати енергію у того, у кого її немає. Тому немає звідки забирати тепло для передачі його всередину. Так навіщо ж потрібні всі ці хитрощі? На то є мінімум дві причини.

Перша - економія на опаленні. Якщо все зробити правильно - герметично закрити вікна, утеплити стіни, заблокувати всі випадкові втрати тепла, а потім - встановити обігрівачі, що працюють не безупинно, а лише у разі потреби - це допоможе серйозно скоротити витрати на опалення. Ось тільки в такому приміщенні буде дуже душно... Для усунення цієї проблеми і потрібен кондиціонер, здатний працювати на холоді.

Друга - охолодження технічних приміщень. Сховища ліків і продуктів харчування, в яких потрібно підтримувати строго певну температуру, хімічні та медичні лабораторії, серверні, де ніж холодніше - тим краще для техніки, і т.д. Словом, є чимало місць, які потрібно охолоджувати навіть взимку.

Побічні ефекти

Існує думка, що монтаж зимового комплекту - марна праця. Адже це все одно не дозволить працювати йому в якості повноцінного «теплового насосу». Це такі пристрої, які спеціально створені для роботи в екстремальних погодних умовах. Принцип їх роботи схожий з кондиціонерами, але є істотні відмінності у виконанні - інші алгоритми роботи компресорів, більша площа зовнішнього теплообмінника, підвищений робочий тиск в системі, вбудовані системи підігріву та розморожування. Такі теплові насоси здатні працювати на нагрів навіть при -20. Ось тільки при цьому вони споживають величезну кількість електроенергії, більш чутливі до поломок і обслуговуються переважно фахівцями. І дорожчі рази в 2-3. Але так, вони можуть те, що не може робити кондиціонер з зимовим комплектом. Який, до того ж, споживає додаткову енергію (і чимало) для обігріву потрібних для нормальної роботи елементів.

Як би там не було, спліт-системи, здатні працювати в зимовий період, залишаються вкрай затребуваними у нас. З огляду на, що з кожним роком температурні перепади стають все більше, зими - суворіше, а літня спека - значніше.

22.09.2021, 16:37